Wszechstronna czołówka Philips HL22M LED | MOTOFAKTOR

Wszechstronna czołówka Philips HL22M LED

person Redakcja 4/02/2021

Nowy model Philips HL22M wyróżnia się pod względem ergonomii wieloma rozwiązaniami.

Budowa lampy warsztatowej może przyjmować różne formy. Najczęściej spotykane są podłużne konstrukcje z uchwytem do trzymania lub zawieszenia. Mają one swoje zalety, ale są sytuacje wymagające bardziej precyzyjnego doświetlenia miejsca wykonywanej pracy. Optymalnym rozwiązaniem mogą być tzw. czołówki zakładane na głowę.

 

Ich podstawową cechą jest podążanie wiązki światła za naszym wzrokiem. Do tego sposób mocowania nie angażuje rąk, co poprawia komfort pracy na przykład w kanale lub na podnośniku warsztatowym. Dodatkowo w nowej lampie Philips HL22M zastosowano czujnik ruchu. Dzięki niemu można ją zapalać i gasić gestem dłoni.

 

Do ergonomii zalicza się także jakość emitowanego światła. Dziś wszystkie lampy warsztatowe Philips bazują na wysokiej jakości diodach LED. Gwarantują one białą, zbliżoną do dziennego barwę światła, co zapobiega zmęczeniu ludzkiego wzroku. W przypadku HL22M to wartość 6500 K z zaprogramowaną mocą w dwóch trybach – 150 lub 300 lumenów. Minimalne ustawienie, zmieniane manualnie to 50 lm. Uzupełnieniem tych funkcjonalności jest tryb latarki SOS.

 

Sam moduł z diodami LED ma regulowany kąt położenia w zakresie 15, 30 i 45 stopni, zaś kąt padania światła wynosi 60 stopni. W HL22M wbudowano akumulatorek z ładowaniem poprzez – dołączany w zestawie – kabel micro USB. Maksymalny czas pracy może wynieść nawet 12 godzin.

 

Obudowa lampy Philips HL22M posiada klasę odporności na uderzenia mechaniczne IK07 i szczelności IP67. Cena detaliczna brutto to około 139 złotych.

HL22M chociaż z nazwy jest lampą warsztatową, to znajdzie też szerokie zastosowanie również poza nim. To idealne rozwiązanie zarówno dla osób zajmujących się pomocą drogową, jak i samych kierowców. Będzie niezastąpiona na przykład przy wymianie uszkodzonego koła. Sprawdzi się również podczas jazdy na rowerze czy pieszych wędrówkach. W trybie SOS może sygnalizować poruszanie się pieszego poboczem drogi. Wioletta Pasionek Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).