To był tydzień! (22) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (22)

person Redakcja 31/05/2020

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 25 - 31 maja 2020 r.

Ostatni tydzień maja był dla branży motoryzacyjnej przede wszystkim kolejnym rozdziałem w walce z negatywnymi dla niej skutkami koronakryzysu. CLEPA wspólnie z ACEA, CECRA oraz ETRMA opracowały dla władz Unii Europejskiej listę 25 rekomendacji, które mają pomóc branży stanąć na nogach. Podobny krok podjęli przedstawiciele europejskiej branży elektromobilności, którzy zaapelowali do Komisji Europejskiej o zintensyfikowanie wysiłków na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu po COVID-19.

 

Obecną kondycję branży automotive oraz jej przyszłość skomentowali też członkowie Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego. Swoje wyniki finansowe za I kwartał roku 2020 omówili Hella oraz Grupa Wielton, na których również piętno odcisnęła pandemia COVID-19.

 

Rząd przedstawił IV etap odmrażania gospodarki, a Rzecznik MŚP zaproponował korzystne dla przedsiębiorców z sektora MŚP zmiany w przepisach dotyczących obowiązku stosowania nowego JPK_VAT.

 

Spółka Moto-Profil zanotowała awans na liście 200 największych polskich firm, przygotowanej przez redakcję „Wprost”. Z kolei Goodyear uruchomił w Polsce sprzedaż opon online, a stowarzyszenie PSPA przedstawiło najnowszą prognozę rozwoju elektromobilności nad Wisłą.

 

Volkswagen, w związku z wyrokiem Federalnego Trybunału Sprawiedliwości w Karlsruhe ws. Dieselgate, będzie musiał odkupić od 60 tys. swoich klientów sprzedane im samochody z zainstalowanym cheating device, a sieć Hart otworzyła nową filię w Lublinie.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).