To był arcytrudny i arcyważny rok dla NOCO | MOTOFAKTOR

To był arcytrudny i arcyważny rok dla NOCO

person Joanna Piszcz 22/12/2020

Rozmowa ze Sławomirem Gosławskim, dyrektorem sprzedaży na Wschodnią i Centralną Europę w NOCO.

Podsumowujemy mijający rok i myślimy o planach na 2021. Portal Motofaktor.pl rozmawia z przedstawicielami branży aftermarketowej o tym, jak oceniają ostatnie dwanaście miesięcy 2020 roku, jakie zmiany zaszły w ich firmach i jakie wyzwania stoją przed branżą w nadchodzącym 2021.

 

Na pytania odpowiada Sławomir Gosławski, dyrektor sprzedaży na Wschodnią i Centralną Europę w NOCO.

Jak ocenia Pan mijający rok w branży?

To był arcytrudny i arcyważny rok dla NOCO. Trudny, bo wiadomo COVID-19 wywrócił wszystko do góry nogami. Ważny, bo był to pierwszy pełny rok oficjalnej obecności produktów NOCO w Polsce. Z tą decyzją wiązały się plany, które szybko i na bieżąco musieliśmy korygować. Z tego też względu ostrożnie podchodzimy do 2021 roku, w którym sytuacja będzie zmieniać się równie dynamicznie.

 

Niemniej rok 2020 był dla nas w Polsce dużym sukcesem. Udało się zbudować szeroką sieć dystrybucji produktów NOCO w internecie i sklepach stacjonarnych. Z oferty mogą skorzystać zarówno mechanicy, jak i kierowcy.

Najważniejsze zmiany, jakie zaszły w mijającym roku w firmie to?

Już dziś możemy wyróżnić liderów na polskim rynku. W gamie urządzeń rozruchowych to GB40, a wśród ładowarek akumulatorów to GENIUS5. Wzrost sprzedaży w III i IV kwartale na pewno świadczy o sezonowości tych produktów. Ale to też stawia przed nami zadania na najbliższe miesiące, aby zmienić ten trend i świadomość użytkowników w Polsce.

 

Liczymy, że wraz z nadchodzącą wiosną rozpocznie się sezon motocyklowy, na który jesteśmy w pełni przygotowani z serią kompaktowych ładowarek GENIUS. Z kolei lato wiązać się będzie z możliwością aktywnego wypoczynku w plenerze i niewątpliwie, bardzo popularne będą wyjazdy na kempingi oraz korzystanie z własnych bądź wypożyczonych kamperów. W każdej z tych sytuacji znajdą zastosowanie urządzenia rozruchowe i ładowarki NOCO.

 

Ich ważną zaletą, którą podkreślają dotychczasowi użytkownicy, jest możliwość użytkowania w terenie bez konieczności podłączania do innego źródła energii. Co więcej, baterie litowe są na tyle pojemne, że same poprzez wbudowany port USB mogą posłużyć do ładowania innych urządzeń typu telefon, laptop, kamerka sportowa etc.

A jakie plany na rok 2021?

Z nowości na 2021 roku planujemy odświeżenie gamy urządzeń rozruchowych i ładowarek do pojazdów z instalacją 24V oraz wyjątkowy produkt dla motocykli.

 

Więcej informacji o NOCO można znaleźć TUTAJ

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).