Spadek dostaw amortyzatorów na pierwszy montaż rekompensują wzrosty na aftermarkecie | MOTOFAKTOR

Spadek dostaw amortyzatorów na pierwszy montaż rekompensują wzrosty na aftermarkecie

person Joanna Piszcz 18/12/2020

Na pytania Motofaktor.pl odpowiada Tomasz Siemek, brand manager marki BILSTEIN w Polsce.

Podsumowujemy mijający rok i myślimy o planach na 2021. Portal Motofaktor.pl rozmawia z przedstawicielami branży aftermarketowej o tym, jak oceniają ostatnie dwanaście miesięcy 2020 roku, jakie zmiany zaszły w ich firmach i jakie wyzwania stoją przed branżą w nadchodzącym 2021.

 

Na pytania odpowiada Tomasz Siemek, brand manager marki BILSTEIN w Polsce.

Jak oceniają Państwo mijający rok na rynku aftermarketowym?

BILSTEIN jest marką globalną i skala epidemii koronawirusa wciąż wywiera ogromny wpływ na naszą działalność. Zarówno na płaszczyźnie projektów, jak i produkcji oraz dostaw. Pomimo licznych ograniczeń udaje nam się utrzymywać ciągłość w pełnej gamie produktowej. I myślę, że to jest najważniejszy punkt do podsumowania 2020 roku.

 

Oczywiście realizacja założonych planów stała się niemożliwa do wykonania i nikt nie będzie próbował tego nadrabiać. W pierwszej kolejności należy koncentrować się na naszych zdrowiu i życiu, a to wiąże się z licznymi ograniczeniami. Chociażby wstrzymaniem produkcji, co dotyczy także naszych kluczowych odbiorców, którymi są fabryki samochodów.

 

Spadek dostaw amortyzatorów na pierwszy montaż w pewnym stopniu rekompensuje wzrost sprzedaży na aftermarkecie. Trend ten upatrujemy w zmianach w korzystaniu z własnych środków transportu.

Co udało się w tym roku zrealizować?

Cieszy nas, że pomimo tych wszystkich zawirowań, kierowcy chcą i zwracają uwagę na stan techniczny swoich pojazdów. Potwierdza to także kolejna edycja międzynarodowej akcji BILSTEIN z bezpłatnym testerem zawieszenia. W tym roku w Polsce udało nam się przeprowadzić przed- i powakacyjną turę. Z naszej bezpłatnej propozycji skorzystało ponad dwa tysiące kierowców. I znów wyniki kontroli zawieszenia były na co najmniej satysfakcjonującym poziomie.

 

W realu – jak to się teraz powszechnie nazywa – udało nam się towarzyszyć w sportowych zmaganiach Gosi Rdest. W tym roku także startowała w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Jadąc Leonem Racer, który został oparty na zawieszeniu BILSTEIN, zdobyła wicemistrzowski tytuł w swojej klasie. Poziom radości nas wszystkich jest adekwatny do skali obecnej sytuacji.

Jakie plany na rok 2021?

Nie zapomnieliśmy o mechanikach i warsztatach. Świadomie zrezygnowaliśmy z cyklu stacjonarnych szkoleń technicznych na rzecz on-line. Ta forma komunikacji sprawdziła się w relacji z uczestnikami naszych webinarów i już dzisiaj wiemy, że będzie dominować w 2021 roku. Szykujemy także nowe projekty, których sposób realizacji będzie uzależniony od zmieniającej się sytuacji.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).