Samochód to najbezpieczniejszy środek transportu podczas epidemii | MOTOFAKTOR

Samochód to najbezpieczniejszy środek transportu podczas epidemii

person Adrian Januszkiewicz 1/06/2020

94% badanych klientów Santander Consumer Multirent uważa, że samochód jest obecnie najbezpieczniejszym środkiem transportu.

Prawie trzy czwarte (68%) klientów Santander Consumer Multirent korzystających z leasingu wciąż ocenia sytuację epidemiologiczną w Polsce jako poważną. Jednocześnie niemal wszyscy badani (94%) uznali, że poruszanie się autem daje im teraz największe poczucie bezpieczeństwa w pokonywaniu odległości. Samochód gwarantuje wymaganą izolację i mniejsze prawdopodobieństwo potencjalnego kontaktu z zakażoną osobą.

 

Po kilku tygodniach zalecanego pozostawania w domach nasze życie powoli wraca do normalności. Znów możliwe są wizyty u fryzjera, odwiedzanie lokali gastronomicznych, otwierane są także niektóre biura. Epidemia jednak jeszcze nie minęła, dlatego priorytetem w codziennym przemieszczaniu się powinna być dbałosć o zdrowie własne i otoczenia.

Po kilku tygodniach spędzanych głównie w domu czujemy już wzmożoną potrzebę przemieszczania się, wyjazdu na weekend czy wizyty w centrum handlowym. Samochód jest w tej chwili przez nas postrzegany nie tylko jako symbol wolności, ale również najbezpieczniejszy środek transportu. Przemieszczając się autem, możemy w większym stopniu zachować izolację i bezpieczny dystans, o których tak szeroko informują służby odpowiedzialne za nasze zdrowie. Monika Kasprzyk Dyrektor Działu Zdalnych Kanałów Sprzedaży z Santander Consumer Multirent

Co po pandemii?

Opinię, że to właśnie samochód jako środek transportu daje nam teraz największe bezpieczeństwo, potwierdza także raport „Jaka będzie Polska po epidemii?” opublikowany przez Instytut Badań Zmian Społecznych. Wynika z niego, że ok. 80% Polaków po koronawirusie zamierza poruszać się na co dzień samochodem, w tym prawie 5% zamieni dotychczas wybierany transport publiczny na auto.

 

Samochód już dawno przestał być symbolem statusu społecznego i jest traktowany jako niezbędne „narzędzie” w codziennej aktywności. W obecnej sytuacji nawet Główny Inspektorat Sanitarny odradza poruszanie się komunikacją miejską na rzecz np. prywatnych aut. Polacy nie powinni mieć problemu w wypełnianiu zaleceń państwowej instytucji, ponieważ według opublikowanego w styczniu br. raportu Głównego Urzędu Statystycznego „Dochody i warunki życia ludności Polski” prawie 70% gospodarstw domowych dysponuje samochodem osobowym.

 

W Polsce rynek motoryzacyjny znacząco rósł przez ostatnie lata. Według CEPiK na koniec 2019 r. na naszym rynku zarejestrowanych było 24,6 mln aut osobowych. Globalna epidemia na krótki okres wyhamowała ten trend, co znajduje potwierdzenie w najnowszych statystykach. Bazując na danych Samar, w kwietniu br. zarejestrowano niecałe 18 tys. samochodów osobowych, o 65% mniej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego.

Staramy się pomagać w tym trudnym czasie swoim partnerom, wykorzystując dostępne technologie. Chcąc przyspieszyć proces przekazywania samochodów klientom, wprowadzilismy już między innymi możliwość uruchomienia i aktywacji umowy bez konieczności rejestracji lub przerejestrowania auta. Wystarczy faktura zakupu i skan karty pojazdu. Umowę leasingową można podpisać też w trakcie rozmowy online. Cały czas pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami w zakresie finansowania samochodów. Monika Kasprzyk

 

Źródło: Santander Consumer Multirent

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).