Philips pomoże oczyścić powietrze wewnątrz aut | MOTOFAKTOR

Philips pomoże oczyścić powietrze wewnątrz aut

person Redakcja 29/12/2020

Philips posiada w swojej ofercie oczyszczacz powietrza, który może być pomocny kierowcom aut bez takich systemów.

Trudno wyobrazić sobie podróż samochodem bez możliwości skorzystania z układu wentylacji. Kolejnym etapem tego rozwiązania była klimatyzacja, a wraz z nią filtr kabinowy. Jest on dodatkowym zabezpieczeniem przed coraz większymi zanieczyszczeniami zasysanymi z zewnątrz. Jego działanie jest jednak ograniczone. Z każdym otwarciem drzwi, okien czy bagażnika to samo powietrze znajduje „dziurę w systemie ochrony”.

 

Co więcej – pył, kurz czy bakterie wnoszone są także na butach, ubraniu bądź torbach z zakupami. Paradoksalnie osiadające na tapicerce i kokpicie niewidzialne cząstki wzbijane są do góry przez nawiewy pracującej wentylacji i klimatyzacji. To co z założenia ma poprawiać komfort podróży może znacząco pogorszyć samopoczucie. Stąd też pomysł na zastosowanie kolejnej zapory, jakim jest układ oczyszczania powietrza w kabinie. Nie musi to być jednak integralny element wyposażenia samochodu.

Od początku istnienia marce Philips przyświeca - dosłownie - idea poprawy komfortu jazdy samochodem. Dziś bezsprzecznie uznamy oświetlenie za podstawowy element podnoszący bezpieczeństwo na drodze. Nieustannie pracujemy nad możliwością jego poprawy, czego przykładem mogą być retrofity LED montowane w miejscu tradycyjnych żarówek halogenowych. A więc jest to technologia, którą w łatwy sposób będzie można zaimplementować do już użytkowanych samochodów. Na podobnej zasadzie bazuje oczyszczacz powietrza kabiny pasażerskiej Philips GoPure. Wioletta Pasionek Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips

 

To niewielkie i proste w zastosowaniu urządzenie. Kompaktowe pudełko oczyszczacza powietrza Philips GoPure 5212 można ustawić w dowolnym miejscu kabiny pasażerskiej – od podłogi poprzez centralną konsolę na zagłówku fotela kończąc. W stabilnym mocowaniu pomaga, załączona do opakowania, opaska na rzep. Zasilanie zapewni tradycyjne gniazdo zapalniczki 12V, a ergonomię podłączenia czterometrowy kabel. Korzyścią z takiego rozwiązania jest możliwość rozpoczęcia procesu oczyszczania z chwilą uruchomienia silnika.

Użytkownik może skorzystać z dwóch trybów pracy GoPure 5212. W najwyższym oczyszczenie kabiny SUV-a, np. z cząstek pyłu zawieszonego o średnicy 2,5 µm zajmuje sześć minut (potwierdzona wydajność to 16m3/h). To tylko jeden z przykładów zdolności wymiennego wkładu Philips SelectFilter Plus.

 

Jego budowa składa się z trzech warstw. Pierwsza odpowiada za wstępny proces wyłapywania większych cząsteczek typu kurz, włosy i sierść czy alergenne pyłki roślin (PM 10). W drugiej zastosowano filtr HESA pochłaniający toksyczne gazy (np. spaliny) i chemikalia (PM 2,5). Trzecia do HEPA mająca zdolności wychwycenia bakterii czy wirusów wielkości 0,015 µm (PM 1). Dla porównania, według danych WHO, średnica w grupie SARS jest większa niż 0,02 µm.

 

Wkład Philips SelectFilter Plus oferowany jest także osobno. Jego wymiana jest bardzo prosta, a o konieczności wykonania tej czynności informuje dioda na obudowie GoPure 5212.

Jakość powietrza może być odczuciem subiektywnym, ale bezsprzecznie przekłada się na nasze samopoczucie. Nie bez przyczyny więc staramy się zadbać o dobre otoczenie w domu. Zauważmy jednak, że znaczną część dnia, my i nasi bliscy, spędzamy w samochodzie. Tu także warto pomyśleć o korzystnych dla naszego zdrowia rozwiązaniach. Niezauważalnie wpłynie to i na poziom bezpieczeństwa na drodze. Wioletta Pasionek

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).