Opony Continental z nowym indeksem HL | MOTOFAKTOR

Opony Continental z nowym indeksem HL

person Adrian Januszkiewicz 4/02/2021

Continental wprowadza pierwszą oponę z nowym indeksem nośności, przeznaczoną do EV, "hybryd" oraz SUV-ów.

Duże, mocne samochody i SUV-y z napędem elektrycznym lub hybrydowym znacznie bardziej obciążają nawierzchnię niż konwencjonalne pojazdy. Jednocześnie modele te oferują niewielkie możliwości montażu większych opon o większej nośności. W odpowiedzi Continental wprowadza pierwszą oponę do samochodów osobowych z nowym indeksem nośności HL. Napompowane do tego samego poziomu ciśnienia, opony te mają większą nośność niż te wyprodukowane zgodnie ze standardem XL.

 

Produkty o nowej maksymalnej nośności mają umieszczony kod HL na ścianie bocznej przed rozmiarem, np. „HL 245/40 R 19 101 Y XL”. Nośność opony HL wynosi 825 kg (indeks nośności 101), co stanowi o 10% wyższą wartość w stosunku do znanego standardu XL umożliwiającego obciążenie do 750 kg (indeks 98).

 

Zbudowane zgodnie ze standardem SL opony tej wielkości, odpowiednie dla wielu samochodów włącznie z modelami średniej klasy, przyjmują maksymalne obciążenie w wysokości 670 kg (indeks 94). Nośność nowych opon HL jest zatem o prawie jedną czwartą wyższa. Uwzględniając rozwijające się trendy rynkowe, Continental spodziewa się rosnącego popytu ze strony producentów oryginalnego wyposażenia aut (OEM) na opony z nowym kodem HL.

 

Zwiększenie nośności przy jednoczesnym spełnieniu innych oczekiwań klientów wymagało szeregu zmian zarówno w konstrukcji opony, jak i w mieszance gumowej.

Musieliśmy znaleźć optymalne rozwiązania na bardzo wysokim poziomie, uwzględniając konieczne kompromisy. Jeśli chodzi o konstrukcję, wzmocniliśmy stopkę i ulepszyliśmy kontur opony, aby zmniejszyć poziom hałasu. Jednocześnie zoptymalizowaliśmy wzór bieżnika i mieszankę. W rezultacie udało nam się osiągnąć niskie opory toczenia, zapewnić precyzyjne prowadzenie i utrzymać przebieg na zwyczajowym wysokim poziomie. dr Stefan Habicht odpowiedzialny za rozwój nowej opony Continental

 

Continental produkuje obecnie pierwsze opony w nowym standardzie HL jako oryginalne wyposażenie, ale będą one również dostępne na rynku wymiany ogumienia.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).