Odpowiednie narzędzia to gwarancja profesjonalnego serwisu | MOTOFAKTOR

Odpowiednie narzędzia to gwarancja profesjonalnego serwisu

person Redakcja 29/04/2020

Części samochodowe to nie wszystko, czego potrzebują warsztaty do dokonania naprawy. Ważne są też odpowiednie narzędzia, których używają mechanicy.

Marka Textar oferuje serię profesjonalnych narzędzi przeznaczonych do serwisowania układów hamulcowych. Oferta ponad 27 narzędzi Textar została opracowana specjalnie pod kątem potrzeb warsztatowych. Dzięki temu praca przy serwisowaniu elementów układu hamulcowego jest bezpieczniejsza, szybsza i bardziej precyzyjna.

 

Oferta obejmuje narzędzia do hamulca tarczowego i bębnowego, i jest podzielona na kategorie: montaż, demontaż, odpowietrzanie, czyszczenie, pomiary. Asortyment sięga od zestawów narzędzi pomiarowych do tarcz hamulcowych (TEX1028), przez cyfrowe suwmiarki (TEX1031) po zestaw do czyszczenia szpilek (TEX1037) oraz piasty koła (TEX1018).

 

Dostępne są również narzędzia, takie jak tester płynu hamulcowego (TEX1000BFT), szczypce do sprężyn hamulcowych (TEX1022), pompa próżniowa (TEX1005), przyrząd do cofania tłoczków (TEX1006, TEX1008, TEX1009, TEX1010).

 

Każde narzędzie z oferty Textar ma za zadanie ułatwić pracę mechanikowi. Na przykład czujnik zegarowy (TEX1028) sprawdza bicie boczne tarczy hamulcowej. Ta prosta czynność może mieć znaczący wpływ na to, żeby klient nie wrócił z reklamacją dotyczącą hałasu czy bicia bocznego.

 

Inne narzędzie – tester płynu hamulcowego (TEX1000BFT) – ma zapewniać szybką i dokładną kontrolę zawilgocenia płynu hamulcowego. Zawilgocenie występuje, gdy płyn pochłania wilgoć, prowadząc do obniżenia temperatury wrzenia.

 

Taki zator parowy może spowodować całkowitą awarię hamulca. Prosty test przeprowadzony za pomocą tego narzędzia może zaoszczędzić cenny czas oraz zagwarantować właściwy poziom serwisu.

Narzędzia sygnowane logo marki Textar to jakość premium. Każde z nich zostało opracowane przez zespół specjalistów we współpracy z mechanikami oraz dokładnie przetestowane we własnym technicznym centrum badawczym firmy.

 

Szczegółowe informacje na temat asortymentu narzędzi marki Textar można znaleźć w katalogu internetowym www.brakebook.com lub na stronie internetowej www.textar.com.

 

Źródło: Textar

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).