Gdańsk prowadzi ankietę ws. rozwoju elektromobilności | MOTOFAKTOR

Gdańsk prowadzi ankietę ws. rozwoju elektromobilności

person Adrian Januszkiewicz 2/06/2020

Do 16 czerwca trwają konsultacje społeczne na temat projektu strategii rozwoju elektromobilności w Gdańsku do 2035 roku.

Wspieranie rozwoju elektromobliności – to jedno z zadań samorządów wynikających z Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych z 11 stycznia 2018 r. Inwestują one nie tylko w zeroemisyjną flotę pojazdów komunikacji miejskiej, ale również w infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych.

 

W Gdańsku działania mające na celu rozwój elektromobilności to:

 

  • stworzenie zeroemisyjnej floty autobusów;
  • zachęcanie i umożliwienie poruszania się w sposób zrównoważony, czyli z wykorzystaniem transportu publicznego, rowerowego czy carsharingu i aut niskoemisyjnych;
  • rozbudowa systemu miejskiego roweru elektrycznego;
  • wykorzystywanie aut z napędem nisko lub zeroemisyjnym we flocie Urzędu Miasta. Gdańska

Konsultacje, ankieta i spotkania online

W związku z projektem „Strategia rozwoju elektromobilności w Gdańsku do roku 2035” do 16 czerwca trwają konsultacje społeczne. Mieszkańcy Gdańska swoje uwagi i sugestie mogą zgłaszać mailowo pod adresem elektromobilnosc@gdansk.gda.pl. Mogą też wypełnić ankietę.

 

Mieszkańcy mogą wziąć także udział w spotkaniach online, które transmitowane są na portalu www.gdansk.pl. Pierwsze z nich odbyło się 27 maja, kolejne ma być transmitowane w środę, 3 czerwca, od godz. 17.00.

 

Obecnie w Gdańsku istnieją 52 ogólnodostępne punkty sieci ładowania pojazdów elektrycznych, a 21 jest w budowie. Grupa robocza składająca się z przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Biura Rozwoju Gdańska oraz Energi Operator SA wytypowała 81 nowych lokalizacji, spośród których – po konsultacjach społecznych, które zakończyły się 27 maja – wybranych zostanie 68.

 

Źródło: gdansk.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).