Filtry oleju PZL Sędziszów dla pojazdów ciężarowych | MOTOFAKTOR

Filtry oleju PZL Sędziszów dla pojazdów ciężarowych

person Redakcja 29/04/2020

PZL Sędziszów ma w swojej ofercie m.in. filtry oleju przeznaczone do pojazdów ciężarowych.

Filtry oleju zatrzymują wszelkie toksyny i zanieczyszczenia, dostarczone z powietrzem i paliwem, wytworzone w wyniku ścierania par trących oraz wytworzone w trakcie procesów chemicznych, związanych z pracą silnika. Każdy filtr oleju ulega zużyciu – świadczy o tym lepkość środka, odpowiedzialnego za smarowanie silnika.

 

Efektem intensywnej eksploatacji może być wzrost zużycia paliwa, spadek wydajności silnika, a w skrajnych przypadkach – jego uszkodzenie. Należy pamiętać, że układ smarowania silnika spalinowego jest układem zamkniętym.

 

Filtry oleju nie powstrzymują degradacji środków smarujących, dlatego należy je wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu. Zaleca się, aby układy odpowiedzialne za procesy czyszczące wymieniać każdorazowo przy okazji wymiany oleju silnikowego.

 

Materiały filtracyjne stosowane w produktach PZL Sędziszów charakteryzują się wysoką jakością i pochodzą od czołowych światowych producentów: AHLSTROM, HOLLINGSWORTH & VOCE COMPANY oraz NEENAH GESSNER. Specjalne wkłady EKO mają ułatwiać kontrolę stanu wkładu i jego szybką wymianę, redukować do 90% odpadów oraz obniżać koszt eksploatacji.

 

Zaletą filtrów polskiego producenta jest także uniwersalność. Dla przykładu, filtr o numerze katalogowym PP2014 pasuje do aut następujących marek:

 

  • FODEN: 2-SERIA, ALPHA (2000, 3000, 4000),
  • HEULIEZ: GX-SERIA,
  • PLAXTON BUS: ELITE
  • RENAULT V.I: C-SERIA (C250-C520), K-SERIA (K380-K520), KERAX, MAGNUM, PREMIUM, T-SERIA
  • ROMAN S.A.: 22T-SERIA, 26T-SERIA, 32T-SERIA, 40T-SERIA, 72T-SERIA,
    SISU AUTO: R-SERIA
  • VOLVO: FH II-SERIA, FH-SERIA, FH12-SERIA, FH16-SERIA, FL10-SERIA, FL12-SERIA, FM 7-SERIA, FM 9-SERIA, FM/FMX -SERIA, FM/FMX II-SERIA, FM10-SERIA, FM12-SERIA, NH12-SERIA, VN-SERIA, VT-SERIA,
  • VOLVO BUS: 5000, 7000, 8000, 9000, B 7-SERIA, B 9-SERIA, B11R-SERIA, B12-SERIA, B13-SERIA, OLYMPIAN.
Nasze filtry oleju pozwalają na utrzymanie silnika w idealnym stanie, zapewniając jednocześnie bardzo wysoką wydajność układu czyszczącego w długim okresie użytkowania. Decydują o tym takie elementy, jak: uszczelka, gwarantująca szczelność podczas eksploatacji, wzmocnienie rdzenia, konieczne przy działaniu dużych sił ściskających, zawór zwrotny, skutecznie zabezpieczający przed spływaniem środka smarującego silnik w stronę pompy oraz zawór bezpieczeństwa pozwalający na precyzyjne dobranie wartość ciśnienia otwarcia. Informacje na temat tego, jaki filtr powinien być dobrany do danego modelu pojazdu, można zweryfikować w naszym internetowym katalogu. Dominik Zwierzyk Project Manager w PZL Sędziszów

 

Źródło: PZL Sędziszów

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).