BatteryCare – produkty OSRAM do ładowania akumulatorów | MOTOFAKTOR

BatteryCare - produkty OSRAM do ładowania akumulatorów

person Adrian Januszkiewicz 28/01/2021

Oferta produktowa OSRAM została rozszerzona o linię urządzeń do ładowania akumulatorów BatteryCare.

Rozładowany akumulator często przytrafia się w złym momencie, gdy się spieszymy. Są jednak sposoby na błyskawiczne poradzenie sobie z tym kłopotem. Najszybciej można wyjść z opresji przy użyciu boostera (jump startera), który pozwoli uruchomić silnik. By takie sytuacje się nie powtarzały, warto zaopatrzyć się w inteligentny prostownik, który nie tylko naładuje akumulator, lecz także utrzyma w dobrej kondycji podczas dłuższego postoju auta.

 

Booster, inaczej zwany jump starterem, to bezprzewodowe urządzenie, które pozwoli na szybkie uruchomienie samochodu z wyładowanym akumulatorem, bez konieczności użycia kabli i innego auta do pomocy. Dzisiejsze boostery to kompaktowe „rozruszniki”, które bez problemu zmieszczą się w schowku czy kieszeni w drzwiach.

 

Portfolio tych urządzeń marki OSRAMBatteryStart – to rodzina czterech modeli pozwalających na rozruch silników benzynowych o pojemności od 3 l do 8 l oraz silników wysokoprężnych o pojemności do 4 l. Dzięki tak dużej ofercie można odpowiednio dobrać produkt do własnych potrzeb, w gamie jest także booster dla profesjonalistów. To, na co warto zwrócić uwagę w ofercie dostępnych starterów to także szereg innych, przydatnych funkcji.

 

Urządzenia wyposażono w gniazda USB, dzięki czemu mogą pełnić rolę powerbanku i ładować np. telefony komórkowe, aparaty, tablety itp. Część modeli ma także wbudowaną latarkę, co znacznie ułatwia podłączanie boostera w ciemnych miejscach czy po zmroku. Wszystkie boostery są bezpieczne w użytkowaniu, producent zastosował zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem biegunów, zwarciem i skokami napięcia.

Produkty OSRAM BatteryCare

OSRAM BatteryStart Pro 700 to profesjonalny booster z baterią litowo-żelazowo-fosforanową o pojemności 78,6 Wh, przeznaczony zwłaszcza dla profesjonalistów. Urządzenie w kilka chwil pozwoli uruchomić silniki benzynowe o pojemności do 8 l oraz wysokoprężne do 6 l. Zastosowanie litowej baterii to z kolei aż o 75% niższa masa w porównaniu z boosterami kwasowo-ołowiowymi o takich samych parametrach.

 

Pro 700 waży nieco ponad 4,5 kg, dzięki czemu może być z łatwością eksploatowany w wielu miejscach. Cechą zasługującą na szczególne wyróżnienie jest możliwość doładowania tego startera przy pomocy uruchomionego właśnie pojazdu. Wystarczy zostawić urządzenie podłączone na zaledwie 60 sekund do akumulatora, by booster naładował się ponownie do stanu wyjściowego.

 

A jak ustrzec akumulator przed całkowitym rozładowaniem, zwłaszcza teraz gdy zbliża się kolejna faza mrozów? Najlepiej zaopatrzyć się w inteligentny prostownik. Czemu „inteligentny”? Bo poza zwykłym ładowaniem posiada funkcję podtrzymania przez nieograniczony czas i zapobiega przeładowaniu akumulatora, a wszystko odbywa się samoczynnie bez konieczności kontroli.

 

Rodzina takich prostowników OSRAM BatteryCharge składa się z trzech urządzeń. Można nimi ładować akumulatory 12 V o pojemności nawet do 170 Ah, a także te o napięciu 24 V do 70 Ah. Jako nieliczne na rynku, prostowniki OSRAM ładują wszystkie typy akumulatorów, włączając litowo-jonowe. Urządzenia mają czytelny wskaźnik naładowania z podświetleniem, a wszystkie funkcje można obsługiwać jednym przyciskiem. Również te produkty zostały zabezpieczone przed uszkodzeniem instalacji elektrycznej samochodu i skutkami odwrotnego podłączenia biegunów.

 

Źródło: OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).